



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Notebook Wrbnd 9.5x6 AMP25447 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Notebooks yourself to try and find the perfect replacement for you!
NotebookWrbnd9.5X6 Ampad Small Size Notebook College/Medium Rule 6 X 9-1/2 White 150 Sheets/Pad![]()
| Catalog number: | Â 500017-762 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Cover Color: | Â Assorted |
| Height: | Â 9 1/2 " |
| Sheet Size: | Â 9 1/2" x 6" |
| Width: | Â 6 " |
| Backing: | Â Kraft, 30 pt |
| Binding: |  Wirelock® |
| Binding Edge: | Â Side |
| Cover Material(s): | Â Rigid Kraft |
| Global Product Type: | Â Paper Pads/Note Pads-Notebook |
| Lines Per Page: | Â 28 |
| No. of Dividers: | Â 2 |
| No. of Sheets per Pad: | Â 150 |
| Pad Type: | Â Notebook |
| Paper Color(s): | Â White |
| Paper Pads/Note Pads Special Features: | Â Three-Subject with Divider Sheets |
| Paper Weight: | Â 15 lbs. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 30 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 20 % |
| Punched/Unpunched: | Â 3-Hole Side Punched |
| Ruling: | Â College/Medium |
| Ruling Color(s): | Â Blue |
| Sheet Perforation: | Â Non-Perforated |
| Subjects: | Â 3 |
| Total Recycled Content Percent: | Â 50 % |
| Supplier No.: | Â AMP25447 |