



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Notebook Wrbnd 9.5x6 TOP74109 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Notebooks yourself to try and find the perfect replacement for you!
NotebookWrbnd9.5X6 Tops Second Nature Subject Wire Notebook College Rule 6 X 9-1/2 We 80 Sheets![]()
| Catalog number: | Â 500017-763 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Cover Color: | Â Light Blue |
| Height: | Â 9 1/2 " |
| Sheet Size: | Â 9 1/2" x 6" |
| Width: | Â 6 " |
| Backing: | Â 28 pt, Backboard |
| Binding: | Â Coil-Lock |
| Binding Edge: | Â Side |
| Cover Material(s): | Â - |
| Global Product Type: | Â Paper Pads/Note Pads-Notebook |
| Lines Per Page: | Â 30 |
| No. of Sheets per Pad: | Â 80 |
| Pad Type: | Â Notebook |
| Paper Color(s): | Â White |
| Paper Pads/Note Pads Special Features: | Â Unpunched |
| Paper Weight: | Â 15 lbs. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 40 % |
| Punched/Unpunched: | Â Unpunched |
| Ruling: | Â College |
| Ruling Color(s): | Â Blue/Red |
| Sheet Perforation: |  Letr-Trim® |
| Subjects: | Â 1 |
| Total Recycled Content Percent: | Â 100 % |
| Supplier No.: | Â TOP74109 |