



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Notebook1sub11x87/8pk RED33710 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Notebooks yourself to try and find the perfect replacement for you!
Pink Ribbon Notebook College/Margin Rule 11 X 8-7/8 White Paper 80 Sheets![]()
| Catalog number: | Â 500044-127 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Cover Color: | Â Pink |
| Height: | Â 11 " |
| Sheet Size: | Â 11" x 8 7/8" |
| Width: | Â 8 7/8 " |
| Binding: | Â Wire |
| Binding Edge: | Â Side |
| Cover Material(s): | Â Card Stock |
| Global Product Type: | Â Paper Pads/Note Pads-Notebook |
| Lines Per Page: | Â 34 |
| No. of Sheets per Pad: | Â 80 |
| Pad Type: | Â Notebook |
| Paper Color(s): | Â White |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Punched/Unpunched: | Â 3-Hole Side Punched |
| Ruling: | Â College/Margin |
| Ruling Color(s): | Â Blue/Red |
| Self-Stick: | Â No |
| Sheet Perforation: | Â Microperforated |
| Subjects: | Â 1 |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â RED33710 |