



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Notebook3subclge Rlewh TOP65361 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Notebooks yourself to try and find the perfect replacement for you!
Wirebound 3-Subject Notebook College Rule 8-1/2 X 11 White 120 Sheets/Pad![]()
| Catalog number: | Â 500044-601 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Cover Color: | Â Assorted |
| Height: | Â 8 1/2 " |
| Sheet Size: | Â 8 1/2" x 11" |
| Width: | Â 11 " |
| Assortment: | Â Black, Blue, Green, Purple, Red |
| Binding: | Â Coil-Lock |
| Binding Edge: | Â Side |
| Cover Material(s): | Â Card Stock |
| Global Product Type: | Â Paper Pads/Note Pads-Notebook |
| No. of Dividers: | Â 2 |
| No. of Sheets per Pad: | Â 120 |
| Pad Type: | Â Notebook |
| Paper Color(s): | Â White |
| Paper Pads/Note Pads Special Features: | Â Three-Subject |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Punched/Unpunched: | Â 3-Hole Punched |
| Ruling: | Â College |
| Ruling Color(s): | Â Light Blue |
| Self-Stick: | Â No |
| Sheet Perforation: |  Letr-Trim® |
| Subjects: | Â 3 |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â TOP65361 |