



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Pedestalfile/filetoffee MLNSKFFTOF is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Organization yourself to try and find the perfect replacement for you!
Stella Series Veneer File/File Pedestal 15 1/4W X 19D X 28 1/4H Toffee![]()
| Catalog number: | 500043-629 |
| Type: | TIER 2 PRODUCTS |
| Frame Color: | Toffee |
| Height: | 27 1/2 " |
| No. of Drawers: | 2 |
| Depth: | 19 " |
| Material: | Birch Veneer |
| Width: | 15 " |
| Color: | Toffee |
| Caster/Glide/Wheel Type: | Casters |
| Compliance, Standards: | California Air Resources Board (CARB) Compliant |
| Corner/Edge Style: | Beveled Edge |
| Drawer Types: | File/File |
| File Cabinet Special Features: | File/File |
| File Size Format: | Letter |
| Frame Material: | Birch Veneer |
| Global Product Type: | File Cabinets-Pedestal |
| Media Stored: | Files |
| No. of Wheels: | 5 |
| Pedestal Type: | File/File |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Series Name: | Mayline® Stella Series |
| Top Color: | Toffee |
| Top Material: | Birch Veneer |
| Total Recycled Content Percent: | 0 % |
| Supplier No.: | MLNSKFFTOF |