



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Peninsula Lt W/glass My HON11822LGNN is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Desk fixtures yourself to try and find the perfect replacement for you!
PeninsulaLtW/GlassMy Hon Attune Left Peninsula Frosted Modesty Panel 72W X 36D X 29-1/2H Mahogany![]()
| Catalog number: | Â 500021-193 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| For Use With: |  HON® Atttune™ Series Single Pedestal Credenzas and Bridge. |
| Height: | Â 29 1/2 " |
| Width: | Â 72 " |
| Compliance, Standards: | Â Scientific Certification Systems (SCS) Certified Indoor Advantageâ„¢, Meets or exceeds ANSI/BIFMA standards |
| Corner/Edge Style: | Â Woodgrain PVC Edge |
| Frame Color/Finish: | Â Mahogany |
| Frame Material: | Â Frosted Glass, Woodgrain Laminate |
| Global Product Type: | Â Peninsulas |
| Maximum Depth: | Â 36" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Series Name: |  HON® Attune™ Series |
| Top Color/Finish: | Â Mahogany |
| Top Material: | Â High-Pressure Laminate |
| Top Thickness: | Â 1 1/8" |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â HON11822LGNN |