



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Peninsula Return Cy MLNAPR6030LCR is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Desk fixtures yourself to try and find the perfect replacement for you!
PeninsulaReturnCy Mayline Aberdeen Peninsula Return 30W X 60D X 29-1/2H Cherry![]()
| Catalog number: | Â 500021-196 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| For Use With: |  Mayline® Aberdeen™ Credenza Shell |
| Height: | Â 29 1/2 " |
| Width: | Â 30 " |
| Compliance, Standards: | Â California Air Resources Board (CARB) Compliant |
| Corner/Edge Style: | Â 4mm Fluted PVC Edge Detailing |
| Frame Color/Finish: | Â Silver |
| Frame Material: | Â Metal |
| Global Product Type: | Â Peninsulas |
| Maximum Depth: | Â 60" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Series Name: |  Mayline® Aberdeen™ Series |
| Top Color/Finish: | Â Cherry |
| Top Material: | Â Thermally Fused Laminate |
| Top Thickness: | Â 1 5/8" |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â MLNAPR6030LCR |