



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Receptacle 23g Slim Bge RCP354060BG is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Waste containers or rigid liners yourself to try and find the perfect replacement for you!
Receptacle23G SlimBge Rubbermaid Commercial Slim Jim Receptacle W/Venting Channels Rectangular Plastic 23 Gal Beige![]()
| Catalog number: | Â 500023-044 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Shape: | Â Rectangular |
| For Use With: |  Rubbermaid® Commercial Slim Jim® Lids |
| Opening Type: | Â Open Top |
| Height: | Â 30 " |
| Application: | Â General Waste |
| Depth: | Â 11 " |
| Material: | Â Plastic |
| Width: | Â 22 " |
| Color: | Â Beige |
| Capacity (Volume): | Â 23.000 gal |
| Global Product Type: | Â Waste Receptacles-Wastebaskets |
| Handle: | Â Side |
| Lid Type: | Â Swing (Sold Separately) |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Related Lid: | Â RUB267360BK, RUB267400BK |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Waste Receptacle Type: | Â Wastebaskets |
| Supplier No.: | Â RCP354060BG |