



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Recorder Time Elec D23h&m ACP01207040A is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Time Clocks & Accessories yourself to try and find the perfect replacement for you!
RecorderTimeElecD23H&M Acroprint Model 150 Heavy-Duty Analog Automatic Print Time Clock![]()
| Catalog number: | 500023-216 |
| Type: | TIER 2 PRODUCTS |
| Ink Color: | Blue, Red |
| Height: | 9 1/2 " |
| Depth: | 6 1/2 " |
| Frequency: | 60 Hz |
| Width: | 8 3/4 " |
| Voltage: | 120.0 V |
| Display Type(s): | Analog |
| Global Product Type: | Time Clocks |
| Imprint Style: | Day, 0-23 Hours, Minutes In Decimal 100Ths |
| Maximum Document Size/Thickness: | 1/8" |
| Minute Increments: | 1/100th |
| Mounting: | Desk, Wall |
| No. of Employees: | 100 |
| Operating Method: | Automatic |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Power Source(s): | AC |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 3 % |
| Time Clock Type: | Mechanical |
| Time Clocks Special Features: | Model 150 Automatic Print Time Recorder |
| Supplier No.: | ACP01207040A |