



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Recorder Tme Md12hm Grn ACP012070411 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Time Clocks & Accessories yourself to try and find the perfect replacement for you!
RecorderTmeMd12HmGrn Acroprint Model 150 Analog Automatic Print Time Clock W/Month/Date/1-12 Hours/Minutes![]()
| Catalog number: | 500023-224 |
| Type: | TIER 2 PRODUCTS |
| Ink Color: | Blue, Red |
| Height: | 9 1/2 " |
| Depth: | 6 1/2 " |
| Frequency: | 60 Hz |
| Width: | 8 3/4 " |
| Voltage: | 120.0 V |
| Display Type(s): | Analog |
| Global Product Type: | Time Clocks |
| Imprint Style: | Month, Day, 1-12 Hours, Minutes |
| Maximum Document Size/Thickness: | 1/8" |
| Minute Increments: | 1 |
| Mounting: | Desk, Wall |
| No. of Employees: | 100 |
| Operating Method: | Automatic |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Power Source(s): | AC |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 3 % |
| Time Clock Type: | Mechanical |
| Time Clocks Special Features: | Model 150 Automatic Print Time Recorder |
| Supplier No.: | ACP012070411 |