



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Surge 11out 4500jou Stgy BLKBZ11123410 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Surge Protectors & Backup yourself to try and find the perfect replacement for you!
Surge11Out4500JouStlgy Belkin Concealed Surge Protector 11 Outlets 10Ft Cord![]()
| Catalog number: | Â 500026-028 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Response Time: | Â 1 ns |
| Cord Length: | Â 10 ' |
| No. of Outlets: | Â 11 |
| Height: | Â 12.3 " |
| Depth: | Â 4.30 " |
| Width: | Â 4 " |
| Color: | Â White |
| Compliance, Standards: | Â UL/cUL Listed |
| Connected Equipment Guarantee/Warranty: | Â $300,000 |
| Global Product Type: | Â Surge Protectors |
| Jacks: | Â RJ11, RJ45 |
| Joules Of Surge Protection: | Â 4260 J |
| Lines: | Â 3 |
| Multimedia Protection: | Â Cable/Tel/Modem |
| Noise Protection: | Â 150kHz to 43 dB 100MHz EMI/RFI Noise Filtration |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Protection Type: | Â Coax, Ethernet, Phone, Power |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â BLKBZ11123410 |