



01:16
04:03


00:00
/
-00:33
1 of 2 videos
Wiley X Anthem | Built To Protect
00:00
/
-00:33
2 of 2 videos
Born on the Battlefield // The Wiley X Story

1 of 2 images
Wiley X WX Sleek Replacement Parts - Matte Violet Frame Only w/accessories, No Lens, CCSLE01F

2 of 2 images
Wiley X WX Sleek Replacement Parts - Matte Black Frame Only w/accessories, No Lens, CCSLE02F
Tap Tap to Zoom
2 Models Available
Frame Color
All
Search
$127.00
$127.00
Product Info for Wiley X Sleek Sunglass Frame
Specifications for Wiley X Sleek Sunglass Frame:
| Manufacturer: | Wiley X |
| Application: | Casual |
| Size: | Small/Medium |
| Temple Length: | 121 mm |
| Gender: | Unisex |
| Included Accessories: | Removable Facial Cavity, Leash Cord, Case & Cleaning Cloth |
| Lens Shape: | Rectangle |
| Lens Diameter: | 60 mm |
| Distance Between Lenses: | 14 mm |
| Fit: | Standard |
Package Contents:
- Wiley X Sleek Sunglass Frame

